Veslački klub Trešnjevka
NOVOSTI
20. Lipanj 2016.

DAMIR IZVRSTAN DRUGI IZA AKTUALNOG OLIMPIJSKOG POBJEDNIKA

Odličnom utrkom naš Damir Martin je završio na drugom mjestu (6:39.14) na svjetskom kupu u Poznanu iza aktualnog olimpijskog pobjednika novozelanđanina Mahea Drysdalea (6:37,81)! Bravoooooo Damire na lavovskoj borbi jedva čekamoo Rio!!
Luka Radonić je lakom samcu ponovo pokazao da je u vrhu svjetske elite, također je osvojio srebrnu medalju sa vremenom 6:59.86. A naša Marcela, ovoga je puta nastupila u skifu i zauzela je prvo mjesto u D finalu ženskih samaca  sa vremenom 7:44.69, ukupno 19. mjesto. Čestitamo svima na ostvarenim rezultatima!
Sve rezultate možete pogledati ovdje.

13. Lipanj 2016.

BLED 2016.

NEDJELJA:
Mia je bila šesta u A finalu u 1XJWA, u 2XJWA Izabela i Aria (Iktus) bile su 4. u A finalu, 4xJMA Boris, Girotto(GLA), Soldo (MLA) i Fran (MLA) bili su drugi, cure u 2-JWA (u konkureciji SWA) Julie i Bruna također druge u A finalu, kao i JAKOV u 1XJMB. U B finalu Bianka je bila peta u 1xJWB, a 4-JMA (Bulić, Milić, Manda i Tino (Arupinum)) su bili treći u B finalu.
SUBOTA:
Boris i Girotto su u 2xJMA bili treći kao i Bulić i Tino u 2-JMA. Milić i Manda bili su četvrti u 2-JMA , IZABELA bila PRVA u 1XJŽB, Bianka i Iva bile šeste u 2xJŽB , Jakov peti u 1XJMB, Julie i Bruna druge u 2-JŽA (u seniorskoj konkurenciji), a Mia je bila peta u 1XJWA.
PETAK:
Svi su ušli u A finale!! Leon Bulić i Tino(Arupinum) u 2-JMA,Luka Milić i Luka Mandić isto u 2- JMA, Izabela u 1xJWB,Boris Cesarec i Girotto(Glagoljas) u 2xJMA, Jakov Bijelić u 1XJMB, Mia Mičuda u 1XJWA i Bianka Milinović i Iva Talijić (VK Jarun) u 2x JWB!!! Bravoooo za sve, sutra samo jakooo!!
Pogledaj galeriju u nastavku ili na našoj FACEBOOK stranici!

07. Lipanj 2016.

Međunarodna regata JUMBO 2016.

Ovoga vikenda na Jarunu se održala međunarodna regata JUMBO u organizaciji VK Jaruna u suradnji sa HVS i VSZom. Po pravom proljetnom vremenom sa puno sunca, ali i vjetra i malo kiše, ostvarili smo ove rezultate.

1XJMB - Jakov Bijelić
4XJŽA - Bruna Milinović, Julia Ivy McCullough, Lucijana Bogdanovski, Lara Katarina Žaja- kombinacija sa VK Zagreb
1XKŽA -
2. MJESTO:

1XLJŽA - Bianka Milinović
4XJMA - Boris Cesarec je veslao kombinaciju sa Ivan-Ante Grgic (IKTUS), Mihael Girotto (GLAGOLJAŠ), Domagoj Barbaca (MORNAR)
3. MJESTO:
2XJŽB - Anamarija Popoko, Ivana Hrkać
1XJŽB - Izabela Krakić
4-SMA - Marin Mašina, Karlo Bilić, Josip Milić, Nikša Demović

16. Svibanj 2016.

Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice

U subotu je održano Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice.
Naši veslači i veslačice su osvojili ove medalje:
Zlatna medalja:
1XKŽ 02 - Valeria Glogolja
2XKŽ 02 - Victoria Glogolja (TRE), Sara Kolaković (CRO)
1XKM 04,05 - Jan Vučanjk
Slike možete pogledati i na stranici Veslačkog saveza Zagreba ili klikom ovdje.

09. Svibanj 2016.

DAMIR MARTIN I BRAĆA SINKOVIĆ EUROPSKI PRVACI!!

Europsko prvenstvo u njemačkom Brandenburgu završilo je velikim pobjedama našega Damira Martina i braće Sinković.
Čestitamo braći Sinković i našem Damiru na nevjerojatnim utrkama i osvojenom europskom zlatu u izrazito teškim uvjetima.
Damir je uvjerljivom pobjedom (8:05.59), čak 14 sekundi ispred Litvanca Mindaugasa Griškonisa, i velikih 20 sekundi ispred aktualnog svjetskog prvaka, Čeha Ondreja Syneka.
Braća Sinković su također velikom pobjedom sa vremenom (7:06.33), 8 sekundi ispred Nijemca Hacker/Krüger, i više od 11 sekundi ispred trećeplasiranih Litvanca Mascinskas/Ritter.
Luka Radonić je nakon teške polufinalne utrke završio na ukupno 6. mjestu. Naše sestre Milošević, bile su 5. u B finalu (7:41,52) i zauzele ukupno 11. mjesto, a muški dvojac Šain/Čavrlj su bili prvi u C finalu i zauzeli ukupno 13. mjesto. Iskrene čestitke!!

Rezultate možete pogledati ovdje.
Čestitamo reprezentativcima na uspjehu, za dva tjedna je kvalifikacijska utrka za OI u Riu. Nadamo se da ćemo imati još predstavnika na Olimpijskim igrama!Smile